Späť

Sieťové brány AEROSTAR

 

 

 

 

   Naša firma chce slovenským zákazníkom predstaviť stroje od rakúskej spoločnosti EINBӦCK, ktorej výroba funguje už viac ako 80 rokov. Sú to prútové brány, ktoré sú vhodné na mechanické ničenie burín a taktiež pre rozrušenie pôdneho prísušku.

• Brány AEROSTAR sú naša tisíckrát osvedčená klasika medzi sieťovými bránami. Likvidujú buriny s vysokou účinnosťou (70 % burín je zlikvidovaných zahrnutím). Vďaka výkyvným sekciám s pružnými prstami (Ø 7 mm / dĺžka 490 mm) zavesenými na retiazkach sa stroj ideálne prispôsobí pracovným podmienkam.

• Pracovné zábery od 1,5 do 15 m v nesenom a od 18 do 24 m v ťahanom prevedení.

• Vzdialenosť prstov od seba je skutočných 2,5 cm. Na výber je veľké množstvo prstov s Ø 6,5 až 8 mm a dĺžkou od 380 do 600 mm.

• Pre citlivé špeciálne plodiny je možné AEROSTAR vybaviť dlhšími prstami a hydraulickým nastavením.

Predstavuje tak „predstupeň“ stroja AEROSTAR-EXACT, ktorý bol v tomto zmysle ešte viac optimalizovaný.  

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA:

  • Fixný, alebo hydraulicky sklopný rám
  • Pracovné zábery od 1,5 do 24 metrov
  • Nesené, alebo ťahané prevedenie
  • Prsty s Ø  od 6,5 do 8 mm 

AEROSTAR 18 – 24 m, ťahaná verzia

     Pre veľké poľnohospodárske podniky dodávame brány AEROSTAR 18 - 24 v ťahanej verzii. Tento stroj odporúčame používať prevažne na rovných poliach. Podvozok, ktorý je pripojený k spodným ramenám traktora je nesený na dvoch kolesách. Ďalšie dve nastaviteľné kolesá na vnútorných krídlach stroja zaručujú v pracovnej polohe maximálne pokojný chod rámu (bez kývania hore a dole). Pevná rámová konštrukcia z profilových trubiek zabraňuje kývaniu rámu stroja dopredu alebo dozadu. Tak ako aj u ostatných strojov EINBOCK sú všetky kĺby vybavené puzdrami zabraňujúcimi opotrebenie a čapy kĺbov sú špeciálne tvrdené. Pri sklápaní stroja do prepravnej polohy a pri otáčaní sa na úvrati nie sú vnútorné kolesá v kontakte so zemou. Vďaka tomuto riešeniu sa nepoškodí, alebo nezničí plodina.

 

AEROSTAR – EXACT

     AEROSTAR – EXACT poskytuje presné ovládanie hĺbky pomocou oporných kolies vpredu a vzadu, čo je ideálne pre bránenie naslepo pred vyklíčením osiva. Zadné oporné kolesá s výkyvnou nápravou zabezpečujú ideálne vedenie. Jednotlivé sekcie brán sú upevnené bez vôle na vidlici – to je dôležité pre presné dodržanie pracovnej hĺbky. Fixované sekcie sa nemôžu kývať alebo poskakovať (pri vyjazdených koľajach) a preto majú pozitívny vplyv na veľmi pokojný chod. Nerovnosti sa vyrovnávajú iba pomocou dlhých prstov.

    Brány AEROSTAR – EXACT sú vybavené pružnými prstami, ktoré majú dĺžku 600 mm a priemer 7 mm. Tieto prsty sa ideálne prispôsobujú pôdnym nerovnostiam. Umožňujú bránenie aj v neskoršom vývojovom štádiu rastliny. Nastavenie prstov tak, aby bol hrot pred pohybom prsta, docieľuje lepšie rozdrobenie pôdneho prísušku a navyše je šetrné pre rastlinu.


AEROSTAR – ROTATION

    AEROSTAR – ROTATION pracuje oproti AEROSTARAEROSTAR – EXACT so šikmo postavenými otáčajúcimi sa hviezdicovými kolesami. V porovnaní s bežnými sieťovými bránami dosahujú vyššiu účinnosť likvidácie burín pri nižšej pracovnej rýchlosti. Vďaka otáčajúcim sa pracovným kolesám je možné brániť aj mulčované plochy. Pretože otáčajúce sa kolesá so sebou neťahajú rastliny, môžeme ich použiť aj v neskoršom štádiu rastu. Šikmé postavenie taktiež spôsobí lepšiu účinnosť v riadku – buriny sa odsunú z riadku. Pri špeciálnych plodinách a ľahkých pôdach je možné znížiť tlak na hviezdicovom kolese odľahčovacou pružinou a pracovať šetrnejšie. Je možné zredukovať ho tak, až sa hviezdica prakticky nedotýka zeme. Plocha pritom musí byť čo najrovnejšia. Týmto špeciálnym postavením pracovných nástrojov sa bránami AEROSTAR – ROTATION docieli dobrého pracovného účinku aj pri malých pracovných rýchlostiach ( 2-3 km/h).

   Brány AEROSTAR-ROTATION spojujú prednosti prútových brán s prednosťami rotačnej plečky. V porovnaní s bežnými sieťovými bránami dosahujú brány AEROSTAR-ROTATION vyššej účinnosti pri likvidácií burín. Otáčajúce sa pracovné nástroje vytrhnú burinu aj s koreňmi, alebo ju zahrnú. Podporujú odnožovanie plodín a bez problémov rozdrvia aj PRÍSUŠOK.

 

 

    Kompletné informácie o strojoch AEROSTAR od rakúskej spoločnosti EINBӦCK nájdete na našej stránke v časti "SIEŤOVÉ BRÁNY", alebo po kliknutí na tento odkaz: http://www.polmex.sk/48-sie%C5%A5ov%C3%A9-br%C3%A1ny