BM Tractors - Better 130

BM Tractors - Better 130 Zväčšiť

Popis produktu

Univerzálny traktorový nosič závesného náradia, ktorý je určený do poľnohospodárstva, komnuláneho sektoru, do služieb údržby a realizácie zelene a pod. 

BM tractors

Kontaktujte nás

Viac informácii

Naša spoločnosť POLMEX spol. s r.o. JACOVCE chce slovenským zákazníkom predstaviť jedinečnú novinku, ktorá doposiaľ výrazne chýbala na slovenskom trhu – BETTER 130. Pýtate sa čo je BETTER 130 ? Jedná sa o veľmi rozumne navrhnutý univerzálny traktorový nosič závesného náradia, ktorý je určený do komunálneho sektoru, do služieb údržby a realizácie zelene. Jeho miesto v poľnohospodárstve je v celoročnom využití stroja. Vo všetkých týchto oblastiach sa BETTER 130 uplatní vďaka schopnosti prispôsobiť sa použitiu akéhokoľvek závesného náradia, prídavného zariadenia a v ktorejkoľvek sezóne. V zime spoľahlivo odhŕňa sneh so snehovou radlicou, frézou, alebo sype štrk či soľ posýpačom. V ďalšom období kosí trávu, mulčuje ramenovým mulčovačom, nakladá čelným nakladačom, drví – štiepkuje štiepkovačom, vykopáva, alebo urovnáva zem prídavným rýpadlom, reže kríky, frézuje cestnou frézou atď. Pokiaľ Vás napadne ďalšia práca vo Vašej oblasti na ktorú existuje prídavné zariadenie, tak tú BETTER 130 zvládne tiež!

 

Slovo BETTER znamená v anglickom jazyku „lepší“. V čom je teda BETTER 130 skutočne lepší? V prvom rade sa BETTER 130 môže pochváliť jedinečným otočným riadením vrátane všetkých ovládacích prvkov, čo žiadny z bežne používaných strojov nedokáže. Následkom zavesenia náradia na zadnú časť traktora je obsluha traktora celý deň otočená vo veľmi nepríjemnej polohe. Pri BETTERI 130 to tak nie je. Pretože traktor nemá prednú, ani zadnú časť. Pohybuje a riadi sa na obidve strany rovnako. Predok traktora je vždy tam, kde si to obsluha vyberie.

 

Ďalším problémom s ktorým sa stretáva obsluha pri týchto špeciálnych prácach je pracovná rýchlosť. Poznáte to, jednotka je pomalá, dvojka zase rýchla. BETTER 130 pozná riešenie aj tohto problému. Geniálne spojenie plynulého hydrostatického pohonu s mechanickou prevodovkou. Táto prevodovka má tri skupiny, z ktorých každá je rozdelená do šiestich stupňov. V spojení s hydrostatickým motorom umožňuje traktoru BETTER 130 zvoliť si 18 maximálnych rýchlostí s plynulým chodom od 0 až 5 km/h po 0 až 40 km/h pri maximálnom výkone, ktorý je nutný pre pohon prídavných zariadení a náradia. Pojazd sa ovláda pákou. Čím viac sa páka presunie dopredu, tým rýchlejšie sa stroj pohybuje smerom dopredu, čím viac sa páka presunie dozadu, tým rýchlejšie ide traktor dozadu. Jednotlivé stupne max. rýchlostí sa volia pod záťažou tlačidlami na ovládacej páke. Náradie je ovládané malým joystikom, ktorý je umiestnený taktiež na ovládacej páke. Jednoducho povedané jazda a obsluha práce s traktorom BETTER 130 je hračka.

 

Avšak dokonalosť tohto traktora ešte nie je pri konci. Ideálnu manévrovatelnosť pre každú prácu zabezpečujú obidve riaditeľné nápravy systému WS, ktoré sú vybavené samosvorným diferenciálom. Kolesá traktora BETTER 130 sú všetky rovnaké. Pneumatiky môžete zvoliť podľa typu práce z piatich možností. Od terénnych poľnohospodárskych so šípovým vzorom po extra široké pneumatiky s rozmerom 500/60 – 22,5. S týmito pneumatikami nezničí BETTER 130 ani golfové ihrisko a to pri svojej celkovej hmotnosti 3 500 Kg. 

 

Pod kapotou tohto stroja nájdete osvedčený spoľahlivý motor IVECO s preplňovaním a výkonom 127 HP.

 

Tento výkon je priamo prenášaný na vývodový hriadeľ. Vďaka tomuto riešeniu sa BETTER 130 nezľakne ani prídavných zariadení náročných na výkon – frézy, štiepkovače, drtiče a pod. Okrem voliteľnej rýchlosti vývodového hriadeľa s 1000 alebo 540 otáčkami za minútu nájdete v traktore BETTER 130 jedinečné a veľmi premyslené riešenie. Vývodové hriadele sú dva. Jeden sa točí doprava a druhý doľava. Na rôzne druhy prídavných a závesných zariadení potrebujete rôzne otáčky a smer otáčania. Tomuto traktoru je to skutočne jedno. Keď doplníme štyri štandardné hydraulické okruhy s možnosťou priobjednania ďalších dvoch  (6 hyd. okruhov), môžete na BETTER 130 zavesiť prakticky čokoľvek, či už je to nové zariadenie, alebo zariadenie, ktoré používate na iných strojoch.

 

 

Stiahnuť produkty
Kontaktujte nás

Pre akékoľvek otázky nás kontaktuje cez kontaktný formulár.